Äksi krossirada rõõmustab võistlejaid uue rajalõigu ja kastmissüsteemiga

Sel laupäeval jõuab tänavu alustanud Külgkorvide & Quadide karikasari hooajaga poole peale ehk Tartumaal Äksi krossirajal peetakse maha sarja kolmas etapp!

Karikasarja eest vedav # 26 Racing Teami peamees Asko Saadi sõnas, et sarja planeerides tundus Äksi krossirada talle huvipakkuv juba seetõttu, et ta polnud seal ise kunagi sõitnud ja asukoht on väga hea. “Rada on omapärane – seda on keeruline seletada, aga see koht on omanäoline ja huvitav. Pinnas on selline mullakas, pole ei väga pehme ega ka tugev pinnas, kivine pole,” kirjeldas Saadi. Ta lisas, et pealtvaatajatele on koht väga atraktiivne, sest kogu rada on pea kõikjalt korraga nähtav.

Kiirelt edasi arenev Äksi krossirada pakub laupäeval sõitjatele uuendusi nii krossiraja osas kui uhiuue kastmissüsteemiga. “Põlluraja ossa teeme ühe kiire lõigu juurde, lisandub umbes 300 meetrit siledal maal, et saaks korra rohkem gaasi keerata ja on mugavam möödasõitu sooritada. Nüüd tuleb raja pikkuseks umbes 1500 meetrit,” seletas rajameister Karl Pärtelpoeg. Ta kirjeldas, et Äksi krossiraja pinnas on tugevapoolsem ja hüpped hooga laskmiseks, rada pigem kiire profiiliga. “Laupäevaks saame valmis ka uue kastmissüsteemi, nii et vaid nupu vajutusega saame terve raja ära kasta,” märkis Pärtelpoeg. Nädalavahetuseks lubatud kuuma ilma puhul on see suurepärane teade. Rajameister lubas raja korrektselt laupäevaks ette valmistada ja ootab kuni kolmapäeva õhtuni huvilisi veel rajaga tutvuma ja trenni.

Äksi etapi juhend on üleval sarja kodulehel ning eelregistreerimine avatud. Masinaklasse jagub kõigile huvilistele kahe-, kolme- või neljarattalistel masinatel. 
Erinevad masinaklassid ja nende kirjeldused, sõiduajad, punktisüsteem ja muu vajalik info on leitav võistlustingimustest meie kodulehel https://kqk.ee/voistlustingimused/

Loe võistlusjuhendit siit https://kqk.ee/27-juuli-aksi/ ja eelregistreeri end sõidule siin https://kqk.ee/registreerimine/

 
Külgkorvide & Quadide Karikasari on aastal 2019 viieetapiline ning lõpeb sügisel piduliku hooaja lõpetamisega.
I etapp 12. mai Jaanikese motokross
II etapp 15. juuni Narva motokross
III etapp 27. juuli Äksi motokross
IV etapp 24. august Kiviõli motokross
V etapp 7. September Aravete motokross
 
Viska pöial ka meie Facebooki https://www.facebook.com/korvidejaquadidesari/ lehele, kuhu jagame pidevalt uut infot. 
 
Motokrossi nimel, 
 
# 26 Racing Team