Kiviõli rada meelitas kohale rekordarvu külgkorviekipaaže

Möödunud laupäeval pidas Külgkorvide & Quadide Karikasari üle maailma tuntud Kiviõli motokrossirajal maha oma selle hooaja eelviimase neljanda etapi, kuhu tuli võistlema selle sarja senini suurim arv külgkorvide meeskondasid.

Reede õhtuks jõudis Kiviõlli kohale korralik vihmasadu, mis võistlejad kohati murelikuks tegi, kuid laupäeva hommik algas juba kena selge päikesetõusu ja soojusega, mis rada kiirelt kuivatama asus. KV A klassis jahtisid parimat tulemust kokku seitse ekipaaži. Esimeses sõiduvoorus vormistasid endale esikoha Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu, nende kannul Gert Gordejev ja Keit Kivaste ning seejärel Robert Lihtsa/Markus Lina. “Kiviõlis oli vägev! Rada meile väga meeldib, ehkki sadas palju, siis meie sõidu ajaks oli üks soon juba kuivanud ja sellest piisas,” sõnas Gert Gordejev. Esimese sõidu kohta ütles ta, et stardist said nad hästi minema, kuid teisel ringil tegid nad hüppel vea ja hüpe läks liiga pikaks, mis lõi nad sõidurütmist välja ning Normaku ekipaažil õnnestus end neile sappa haakida. “Paar ringi juhtisime, aga ühest mahajääjast möödumisel tegime taaskord vea ja Normak pääses meist mööda. Otsisin kohta, kus uuesti mööda sõita, aga see ei õnnestunud,” kirjeldas Gordejev.

Teises sõidus tuli võit aga Gordejev/Kivaste ekipaažile, teisena finišeerus Lihtsa/Lina ning kolmandana Karing/Tuul. “Teises sõidus saime kenasti esimesena minema, Normak oli alguses teine, aga vaatasin, et ta iga ringiga jäi meist maha ja lõpuks kadus ta üldse ära, nii et õnneks või kahjuks saime viimased ringid üsna pingevabalt sõita,” märkis Gordejev.

KV A klassi võidu vormistasid Gordejev/Kivaste, teiseks tulid Lihtsa/Lina ning kolmandaks Normak/Kasesalu. Ehkki Gordejev/Kivaste ekipaaž on sarja punktitabelis kokkuvõttes kolmandal kohal, ei saa nad Läti meistrivõistlustel osalemise tõttu KQK sarja viimasel etapil osaleda ja oma seisu kaitsta.

KV B klassi esikoha võtsid ekipaaž Janek Soidla / Krister Kindel, teise koha Sten Sugasep/Veikko Parksepp ja kolmanda koha Erik Vahter/Teet Eier.

KV C klassi esikolmik kujunes järgnevalt: Kevin Vahter / Kenny Vahter, Mika Hietala / Rain Päll, Jürgen Lääne / Oliver Sebastian Lamp.

KV Naised klassi kiireim ekipaaž oli Katrin Põldma / Patrick Põldma, teiseks tulid Liis Lääne / Tanar Tõnts ja kolmandaks Kärolin Klemm / Krislin Klemm.

Veteranide KV 55+ klassis võidutsesid Sergei Ivanov / Ahto Jalas, teisele kohale sõitsid endid Andris Bickovskis / Karls Bickovskis ja kolmandale Tõnu Suurkuusk / Diana Pruks.

KV Retro kahe ekipaaži vahel vormistas võidu Erik Vahter / Jüri Saan ja teise kohaga tuli leppida Ants Siimumäel / Ahti Siimumäel.

Kiviõli etapil osales tänavu KQK sarja rekordarv külgkorviekipaaže – kokku oli rajal 45 meeskonda.

Võistlustele eelneva päeva hommikul tuli aga peakorraldaja Asko Saadi põnevale ideele korraldada soovijatele meelelahutuslik võidusõit kahe sõiduvooru vahel. Nimelt tuli korvisõitjatel kohad vahetada ja teineteisega kolm ringi võidu sõita nii, et korvis oli gaasikeeraja ja lenksus hoopiski kallutaja. Osalejatel ja pealtvaatajatel oli nalja palju ning kaheksast osalenud korvipaarist jõudis esimesena finišisse ekipaaž Patrick Põldma/Katrin Põldma, teisena tublid Läti kaksikud Lielbardised ja kolmandana Diana Pruks/Tõnu Suurkuusk.

Quad A klassis võistlesid esikoha nimel viis meest. Nii esimeses kui teises sõidus olid samad tulemused kui kokkuvõtteski: esikoht kuulus Martin Filatovile, teine koht Sander Lakizale ja kolmas Janno Ojale.

Quad B klassis võitles kokku üheksa meest. Esimeses sõidus sõitis end esikohale Eduard Kurankov, teiseks tuli Raido Viinapuu ja kolmandaks Varbo Vingisaar. „Esimeses sõidus oli jah selline lugu, et konkurent Salujõega me sinna stardikurvi korraks jäime ja hakkasin tagant otsast ettepoole tulema ning finišeerusin teisena,“ kirjeldas Raido Viinapuu.

Teises sõidus jõudis esimesena finišisse Viinapuu, pärast teda Varbo Vingisaar ja kolmandana Eduard Kurankov. „Teises sõidus oli stardikurvis jälle mingisugune pusklemine, aga sain vist kolmanda või neljandana sealt minema ja jõudsin esimesena finišisse,“ sõnas Viinapuu. Ta märkis, et etteotsa jõudmine talle väga keerulisi raskusi ei valmistanud, sest suurimal konkurendil Salujõel ebaõnnestusid mõlemad stardid. Nii tuligi kuld Viinapuule, hõbe Kurankovile ja pronks Vingisaarele.

MX 65 klassi kiireim noor oli Jan-Marten Paju, hõbedale sõitis end Robin Raudsepp ja pronksile Karl Teesalu. MX 85 klassi võitis Marko Moorits, teiseks tuli Maksim Kaljula ning kolmandaks Stanislav Lihhatsov.

MX Hobi klassi parim mees oli Kaarel Aamer, teine koht kuulub Leonid Luterile ja kolmas Fred-Georg Päärole. MX Open klassi kiireimaks osutus Daniil Balandin, teisele kohale sõitis end Christopher Talli ja kolmandale kohale Tanel Rauk.

Veteranide MX 40+ klassis tegi parima tulemuse Urmas Heliste, teisele kohale platseerus Taivo Tilk ning kolmandale Peeter Piirimägi. MX 50+ klassis võidutses Petri Tuukkanen, tema järel Viktor Tagoma ja kolmandale kohale tuli Aivar Tarassov.

Kuumal motokrossipäeval kustutas poodiumile tulnute janu väga heldelt suure koguse Värska Originaali mineraalveega Värska Vesi AS.

Kiviõli motokrossi tulemused leiab aadressilt https://speedhive.mylaps.com/Events/1713106

Sarja punktitabelid on üleval aadressil http://mylaps.ee/tulemused/kqk

Külgkorvide & Quadide karikasarja viimane viies etapp sõidetakse 7. septembril Aravete krossirajal.

Vaata ka suurt galeriid Külgkorvide & Quadide karikasarja Facebooki lehelt.