Külgkorvide & Quadide karikasarja finaal Aravetel selgitas tänavuse hooaja sarja meistrid

Septembri teisel nädalavahetusel toimus Aravete krossirajal tänavu alustanud Külgkorvide & Quadide karikasarja viies ja viimane etapp, mis pani punktitabeliseisud ja 2019. aasta meistrid selles sarjas lõplikult paika.

Kui kogu hooaja vältel käis KV A klassist läbi 12 sõitjat, siis finaalis Aravetel oli kohal neli ekipaaži. Väga põnev seis oli klassi eesotsas, kus liidritest Ülar Karing / Tõnis Tuul oli vaid punkti jagu maas ekipaaž Robert Lihtsa / Markus Lina. Sedakorda tuli aga Karingu meeskonnal leppida konkurentide paremusega, sest Lihtsa/Lina võitsid mõlemad sõidud ja tulid kokkuvõttes Külgkorvide & Quadide karikasarja KV A klassi meistriteks. “Mul on väga hea meel selle üle!” rõõmustas Robert Lihtsa. “See on motosport ja järjekordselt teiste ebaõnn soosis meid, nii et saime konkurentidest mööda, aga muidugi pingutasime ise ka,” seletas Lihtsa. Ta meenutas, et teises sõidus kaotas Karing korvimehe ära ja neil õnnestus neist mööduda. “Ei teagi, kas meil muidu oleks õnnestunudki neist mööduda,” pakkus Lihtsa. Esimeses sõidus ei läinud Lihtsal ja Linal start just kõige paremini, kuid nad möödusid kõigist konkurentidest ring ringi järel ja jälgisid seljatagust.

Lihtsa sõnas, et nad annavad endast alati maksimumi kui sõitma lähevad, aga hooaja alguses ei oleks nad elu sees osanud arvata, et sarja võidavad. “Kolmas või neljas koht oleks juba väga hea olnud, aga esimene! Meil on väga hea meel!” ütles Lihtsa. Tema sõnul on iga võistlus oluline ja pole vahet, kas see on meistrivõistlus või mõni muu võistlus, sest kõvadki mehed on ju igal pool kohal.

Külgkorvide & Quadide esimese hooaja külgkorvide klasside võitjad Robert Lihtsa ja Markus Lina on mõlemad vaid 16-aastased ja osalenud võistlustel kokku kolm hooaega. “Meil on sel aastal õnne olnud, aga teeme ka palju trenni ja püüame noores eas saada head masinatunnetust. Kaks korda nädalas on normaalne treenida,” sõnas Lihtsa. Enim näeb neid treenimas kodurajal Põlvas. “Latti pole mõtet väga kõrgele ajada, võtame asja samm-sammu haaval. Eks igaüks tahab maailmameistriks saada, aga ainult väga vähesed meist saavad – vaatame, mis tulevik toob,” muheles Lihtsa. Nende soov oleks kunagi kindlasti mõnel maailmameistrivõistluste etapil osaleda.

KV A klassi hõbedale tuli nii Aravete etapil kui üldkokkuvõttes Ülar Karing, kel viimasel etapil oli korvis Maurice Lina, sest tavapäraselt korvis olnud Tõnis Tuul oli vigastatud. Kolmandale kohale tulid Aravetel Jarno Saan / Teet Eier. Sarja kokkuvõttes pälvis pronksi aga Jaanikese ja Kiviõli etapil esikohale tulnud Gert Gordejev / Keit Kivaste.

KV B klassis käis hooaja vältel läbi 19 ekipaaži, kellest finaalis oli võistlustules kümme. Aravete etapil võidutsesid Janek Soidla / Krister Kindel, mis tõi neid kokkuvõttes kogu sarjas hõbedale. Aravetel sõitsid endid teisele kohale Sverre Lamp / Indrek Aljes ja kolmandale Indrek Pirrus / Ermo Mirjam. 2019. hooaja KV B klassi võitjaks tuli kindlalt Erik Vahter / Jüri Saan ja pronksile Sverre Lamp / Indrek Aljes.

KV C klassis osales hooaja jooksul kokku 14 ekipaaži, Aravetel osalesid neist pooled. C-klassi esikoha vormistasid finaaletapil endale Pasi Takalo / Johan Grönqvist, teisele kohale sõitsid endid Jürgen Lääne / Oliver Sebastian Lamp ja kolmandaks tulid Herbert Levonti / Johannes Johannson. Aasta kokkuvõttes tulid C-klassi võitjateks aga noored poisid Kevin Vahter / Kenny Vahter, hõbedale tulid Kuldar Jaosaar / Henri Jaosaar ja pronksile Peeter Salonen / Erki Rüütli.

KV 55+ klassi võitsid Aravete etapil Sergei Ivanov / Ahto Jalas, nende järel Seppo Suominen / Kristjan Kivistu ja kolmandaks tulid Andris Bickovskis / Karls Bickovskis. Hooaja vältel osales selles klassis kokku 11 erinevat ekipaaži, kellest võidu vormistasid endile Tõnu Suurkuusk / Diana Pruks, teise koha sõitsid välja Seppo Suominen / Kristjan Kivistu ja kolmanda koha Juhan Uustalu / Tanel Uustalu.

KV Retro klassis osales Aravetel kokku viis ekipaaži – võidule sõitsid endid lätlased Kaspars Purins / Mairis Lukasovs, teiseks tulid Mika Hietala / Rain Päll ja kolmandaks Ants Aleksandrov / Jüri Nisumaa. Läbi hooaja käis retro klassist läbi kaheksa erinevat ekipaaži, kelledest kindlalt võitsid Erik Vahter / Jüri Saan. 2019. aasta Retro klassi hõbedale sõitsid ekipaaž Aldis Vapa / Andris Macs ja pronksile Kaspars Purins / Mairis Lukasovs.

KV Naised klassis näitasid Aravetel endi paremust ekipaaž Katrin Põldma / Patrick Põldma, teiseks tulid Liis Lääne / Tanar Tõnts ja kolmandaks Cynthia Calista Kiskonen / Timo Tammeoks. Aasta kokkuvõttes tuli aga kuuest osalenud võidusõitjatepaarist võitjaks Kärolin Klemm / Krislin Klemm, hõbedale sättisid end kümnepunktise vahega lätlased Lana Saurins / Viesturs Saurins ning kolmandaks tulid Cynthia Calista Kiskonen / Timo Tammeoks.

Quad A klassis tuli Aravete etapil kodurajal kindlalt võidule Mark Saar, teiseks tuli Sander Lakiza ja kolmandaks Janek Vernik. Hooaja kokkuvõttes käis Quad A klassist läbi üheksa erinevat sõitjat, kellest kuldsele esikohale tuli ikkagi kindlalt Mark Saar olles viiest etapist neljal poodiumil. Saar sõnas, et kevadel uues sarjas võistlemist alustades ei oleks ta osanud oodata, et sügisel poodiumi kõrgeimal astmel lõpetab. “Esimesel etapil oli tehnikaga probleeme, Narvas tegin ise rumalusi kui viissada meetrit enne lõppu tegin lolli vea ja kukkusin,” meenutas Saar. Ta lisas, et nagu ta juba eelnevalt on öelnud, et kui kiired mehed kohal ei käi, siis on temal võimalus poodiumile pääseda. “Mida tehnilisem rada, seda kehvem ma olen – ma ei oska hüpata! Kiviõlis tegid Lakiza ja Oja nagu naksti mulle ära. Nad on väledad, aga Aravete raja hüpped on mul selged ja mida raskem on rada ja rohkem füüsilist vaja, siis nooremad väsivad rohkem ära,” rääkis Saar. Temal on hea meel, et uus alternatiivne sari olemas on, sest föderatsiooni sõite on väga vähe ja soov on kätt tihemini soojas hoida. “Soolodele on lisaks Eesti meistrivõistlustele ka muid sõite nagu TOP200 EMFi poolt, aga quade on vähem ja neile ei ole muid sõite. Tore, et on üks sari juures,” leidis Saar.

Quad A klassis tuli aasta kokkuvõttes hõbedale Janno Oja ja pronksile Sander Lakiza.

Quad B klassis võidutses Aravete etapil Eduard Kurankov, teiseks tuli Varbo Vingisaar ja kolmandaks Indrek Uusmaa. 2019. hooajal võistles selles klassis kokku 16 meest, kellest võitjaks tuli Raido Viinapuu, hõbedale Karmo Sturm ja pronksile Indrek Uusmaa.

MX 65 klassi kiireim noor Aravetel oli Kaspar Uibu, hõbedale sõitis end Stefan Taaber ja pronksile Sten-Kevin Toomela. Aasta kokkuvõttes osales ses klassis 20 sõitjat ning 2019. aasta võitjaks tuli Kaspar Uibu, teiseks sõitis end Joosep Jakk ja kolmandaks Jan-Marten Paju.

MX 85 klassi võitis Aravetel Marten Vaher, teiseks tuli Rommi Semenov ning kolmandaks Marko Moorits. Hooaja vältel osales MX85-s 13 sõitjat ning võidule sõitis end Marko Moorits, hõbedase koha teenis välja Maksim Kaljula ja pronksi Stanislav Lihhatsov.

MX Hobi klassi parim mees Aravetel oli Kaarel Aamer, teine koht kuulub Simmo Kikasele ja kolmas Leonid Luterile. Hobi klassist käis aasta vältel läbi kokku 43 sõitjat, kellest esikoha teenis välja Kaarel Aamer, teise koha Khevin Kalm ja kolmanda Aron Annerviek.

MX Open klassis tuli Aravetel paremusjärjestus vormistada vaid kahe sõitja vahel –  kiiremaks osutus Kairo Katkosilt ja teiseks jäi Juri Vinogradov. Aasta vältel osales ses klassis üheksa võistlejat ning võidu vormistas endale Juri Vinogradov, teiseks jäi Robert Urbanik ja kolmandaks Gregor Kaares.

Veteranide MX 40+ klassis tegi Aravetel parima tulemuse Urmas Heliste, teisele kohale platseerus Taimar Taaber ning kolmandale Margo Merits. Aasta lõikes käis 40+ klassist läbi 18 võistlejat, kelledest parimaks osutus Alexey Teplov, teiseks Meelis Näksi ja kolmandaks Jaak Suur.

MX 50+ klassis võidutses viimasel etapil Priit Laur, tema järel Viktor Tagoma ja kolmandale kohale tuli Tapani Räsanen. Aasta lõikes osales selles klassis kokku 17 meest ja parimaks neist osutus Viktor Tagoma, teiseks Juri Suvorov ja kolmandaks Petri Tuukkanen.

Ülejäänud tulemused leiab Asper Timingu kodulehelt http://mylaps.ee/tulemused/kqk.

Oktoobri lõpus või novembri alguses on #26 Racing Teamil plaanis pidulik hooaja lõpetamine auhinnatseremooniaga. Täpsem info ürituse kohta selgub peagi.

Vaata ka suurt galeriid finaaletapist Aravetel Külgkorvide & Quadide Karikasarja Facebooki lehel.