Narva motokross pakkus vahelduseks teistmoodi rajaprofiili

Möödunud laupäeval peeti Narva krossirajal maha Külgkorvide & Quadide karikasarja teine etapp, kus kohalikul motoklubil Narva SK Energial oli üle pikkade aastate võimalus oma rajal võõrustada ka kolme- ja neljarattalisi motokrossimasinaid.

Tingimused polnud Ida-Eestis motosportlastele just üleliia armulised: hommikupoolikul sabistas küll vihma, kuid pärastlõunaks kippus rada ikka tolmama ning kastmisveest ei jagunud pika päeva peale. Quad A klassis heitlesid esikoha eest neli meest. Esimeses sõidus suutis end esimesele kohale sõita Mark Saar. “Alguses sõitsime Saarega koos ja olin tal täpselt järgi, aga rada oli nii tolmune, vaatasin, et mul ei ole mõtet ja lasin tempo alla. Selja tagant ka ohtu polnud,” seletas Sander Lakiza, kes esimese sõidu lõpetas teisena. Lakiza järel finišeerus Olari Saarme.

Lakiza rääkis, et teises sõidus tegi Mark Saar vea, Lakiza pääses temast mööda ning lõpetas sõidu esimesena, teisena jõudis finišisse Olari Saarme ja kolmandana Mark Saar. Kokkuvõttes tuli Sander Lakiza Quad A klassi võitjaks, teisele kohale tuli Mark Saar ja kolmandale Olari Saarme. Lakiza sõnul ei tulnud esikoht kergelt, vaid nõudis ikka korralikku võitlust. “Kokkuvõttes võib rahule jääda, quadide jaoks olid ehk hüppenukid veidi ebatasased. Loodan, et järgmisel aastal läheb raja ettevalmistus veelgi paremaks,” ütles Lakiza.

Quad B klassi kiireim mees oli Raido Viinapuu, teiseks tuli Rene Kaseste ning kolmandaks Gerry Jaanimäe.

KV A klassis oli kahjuks vaid kolm osalejat ning mõlemad sõidud võitis ekipaaž Markus Normak / Karl-Albert Kasesalu. Teisele kohale tulid Ülar Karing / Teet Eier ning kolmandale Robert Lihtsa / Markus Lina. Sergei Ivanovi korvis olnud ja KV Retro klassis võistelnud Markus Normaku isa Marko Normak sõnas, et kahjuks poistele KV A klassis konkurentsi polnud ja pigem kujunes võistluspäevast korralik treeningpäev. “Aga mulle Narva motokross väga meeldis! Natuke küll tolmas, aga mulle rada meeldis! Kuulsin küll nurinat, et liiga kitsas ja liiga palju kurve, aga minu meelest just tulekski sellistel radadel ka korraldada – ei ole vaja kogu aeg hirmsasti hüpata ja pilvepiiril hõljuda,” kommenteeris Normak. “Las olla ka nikerdamiseradu – kiirused on väiksemad, punt püsib rohkem koos ja rajal on rohkem võidusõitu,” lisas ta. Normaku meelest võikski tihemini korraldada üritusi ka väiksematel ja ehk veidi unustusehõlma vajunud radadel.

KV A klassi esikolmik. Foto Anti Aamer

KV B klassi esikoha võtsid ekipaaž Erik Vahter / Jüri Saan, teise koha Janek Soidla / Krister Kindel ja kolmanda koha Sverre Lamp / Indrek Aljes.

KV C klassi esikolmik kujunes järgnevalt: Herbert Levonti / Mario Sleng, Kuldar Jaosaar / Henri Jaosaar ja Kevin Vahter / Kenny Vahter.

KV Naised klassi kiireim ekipaaž oli Katrin Põldma / Patrick Põldma, teiseks tulid Cynthia Calista Kiskonen / Timo Tammeoks ja kolmandaks uued tulijad Liis Lääne / Tanar Tõnts.

Veteranide KV 55+ klassis võidutsesid Tõnu Suurkuusk / Diana Pruks, teisele kohale sõitsid endid Seppo Suominen / Johan Grönqvist ja kolmandale Hurmo Oll / Silvar Pärn.

KV Retro klassi parimad olid Erik Vahter / Jüri Saan, teisele kohale tulid Aldis Vapa / Andris Macs ning kolmandale Sergei Ivanov / Marko Normak.

MX 65 klassi kiireim noor oli Jan-Marten Paju, hõbedale sõitis end Kaspar Uibu ja pronksile Karl Teesalu. MX 85 klassi võitis Daniel Veskov, teiseks tuli Sander Kristjan Saadi ning kolmandaks Maksim Kaljula.

MX Hobi klassi parim mees oli Kaarel Aamer, teine koht kuulub Rauno Voldekule ja kolmas Simmo Kikasele. MX Open klassi kiireimaks osutus Aleksei Vinogradov, teisele kohale sõitis end Dmitri Vinogradov ja kolmandale kohale Gregor Kaares.

Veteranide MX 40+ klassis tegi parima tulemuse Alexey Teplov, teisele kohale platseerus Valdis Kald ning kolmandale Meelis Näksi. MX 50+ klassis võidutses Jaan Tang, tema järel Andrus Kiskonen ja kolmandale kohale tuli Peeter Vaher.

Narva motokrossi tulemused leiab aadressilt https://speedhive.mylaps.com/Events/1675899.

Sarja punktitabelid on üleval aadressil http://mylaps.ee/tulemused/kqk

Külgkorvide & Quadide karikasarja kolmas etapp sõidetakse 27. juulil Äksi krossirajal.