Punktitabeli seisud panevad sõitjad Kiviõlis pingutama

Sel laupäeval võõrustab Külgkorvide & Quadide Karikasarja neljandat ja eelviimast etappi Kiviõli motokrossirada. Tegemist on maailmameistrivõistluste etapi rajaga ja seega võib oodata rohket osalejate arvu.

KQK karikasarjast rohkem kui pooled on tänaseks sõidetud ja punktitabelite seisud panevad võistlejaid veelgi enam pingutama.

KV A klassis hoiab 113 punktiga esikohta ekipaaž Ülar Karing / Tõnis Tuul, teisel kohal 110 punktiga Robert Lihtsa / Markus Lina ja kolmandal positsioonil üheteistkümnest on 60 punktiga Markus Normak / Karl-Albert Kasesalu. Kuna kõik kolm ekipaaži on end juba Kiviõlli eelregistreerunud, tuleb klassi esimesel kahel liidril tublisti vaeva näha oma positsioonide säilitamisel.

Kogu sarja populaarseimas klassis KV B hoiab liidrikohta 175 punktiga ekipaaž Erik Vahter / Jüri Saan, tema järel 171 punktiga Sverre Lamp / Indrek Aljes ning kolmandal kohal asub kuueteistkümnest korvipaarist 158 punktiga Janek Soidla / Krister Kindel. Tasub märkida, et kolmandast kohast on vaid punkti võrra maas ekipaaž Indrek Pirrus / Ermo Mirjam.

Nii esimese kahe koha kui kolmanda ja neljanda koha vahel on väga väikesed vahed, mis paneb sõitjad oma kohtade nimel pingutama. Veel neli päeva enne võistlusi kurtis liider Erik Vahter, et püüab uue korvipoisi Mait Maltsariga sõitu harjutada, sest Jüri Saan ei saa osaleda, kuna murdis Äksi võistlusel käeluu. “Eks me peame proovima konkurentidele kuidagi vastu saada, punktivahed on nii väikesed,” sõnas Vahter. Ta tundis muret, et tema teada käisid nende suurimad konkurendid ka Kiviõlis eelnevalt trennis, kuid Vahter ise pole tänavu seal veel sõita saanud. “Võtame eesmärgiks vähemalt kuidagi lõpuni ära sõita. Õnneks pole see veel viimane etapp ja loodetavasti saab Jüri käe Aravete etapiks korda,” lootis Vahter.

Quad A klassi liider on üsna kindlalt 172 punktiga Mark Saar, tema järel 162 punktiga Janno Oja ning kolmandal kohal seitsmest 117 punktiga Olari Saarme. Mark Saar ise leidis, et ega ta end nii kindlalt seal eesotsas tunda ei saa. “See kindlus kaob, kui kiired kohale tulevad – ma ei saa öelda, et ma oleksin kiire, lihtsalt kiired mehed pole kohal käinud,” ütles Saar. Eelregistreerunutest on Saare meelest kiireim Kardo Saarmann. “Saarmann on natuke teise leveli vend, Verniku ja Lakizaga saab võidu sõita, aga Saarmanniga ma väga võidu ei aja, sest kiiruste vahed on natuke teised,” rääkis ta.

Millised on punktiseisud kõigis teistes klassides, saab vaadata Asper Timingu loodud punktitabelitest http://mylaps.ee/tulemused/kqk.

Kiviõli etapi juhend on üleval sarja kodulehel ning eelregistreerimine avatud. Masinaklasse jagub kõigile huvilistele kahe-, kolme- või neljarattalistel masinatel. 
Erinevad masinaklassid ja nende kirjeldused, sõiduajad, punktisüsteem ja muu vajalik info on leitav võistlustingimustest meie kodulehel https://kqk.ee/voistlustingimused/

Loe võistlusjuhendit siit https://kqk.ee/24-august-kivioli/ ja eelregistreeri end sõidule siin https://kqk.ee/registreerimine/

 
Külgkorvide & Quadide Karikasari on aastal 2019 viieetapiline ning lõpeb sügisel piduliku hooaja lõpetamisega.
I etapp 12. mai Jaanikese motokross
II etapp 15. juuni Narva motokross
III etapp 27. juuli Äksi motokross
IV etapp 24. august Kiviõli motokross
V etapp 7. September Aravete motokross
 
Viska pöial ka meie Facebooki https://www.facebook.com/korvidejaquadidesari/ lehele, kuhu jagame pidevalt uut infot. 
 
Motokrossi nimel, 
 
# 26 Racing Team