Võistlustingimused

#26 Racing Team esitleb:

KÜLGKORVIDE & QUADIDE KARIKASARI 2022 VÕISTLUSTINGIMUSED

  1. Üldine

    1.1 Külgkorvide & Quadide Karikasari on ellu kutsutud #26 Racing Team poolt ning toimub erinevatel Eestimaa krossiradadel.

    1.2 Sarja eesmärgiks on hoida elusana ja arendada edasi ennekõike külgkorvide ja quadide motokrossi, kuid pöörame tähelepanu ka sooloklassidele ja selgitada välja erinevate klasside meistrid.

    1.3 Võistluste korraldajad, kohtunikud ja võistlejad juhinduvad käesolevast dokumendist ja konkreetse võistluse juhendist, kuid dokumentides mainimata ette tulla võivad teemad lahendab žürii (peakohtunik, võistluste direktor, võistluste korraldaja) koha peal. Absurdsete teematõstatuste korral ei tule vaidlused kõne allagi.

2. Masinaklassid ja sõiduajad

Masinaklassid Vanus Sõiduaeg
KV A 16. aastakäik ja vanemad 20 min + 2 ringi
KV B 16. aastakäik ja vanemad 20 min + 2 ringi
KV C 16. aastakäik ja vanemad 15 min + 2 ringi
KV Retro 16. aastakäik ja vanemad 15 min + 2 ringi
KV 55+ Alates 55. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
KV Naised 16. aastakäik ja vanemad 15 min + 2 ringi
Quad A Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 20 min + 2 ringi
Quad B Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 20 min + 2 ringi
Quad 40+ Alates 40. sünnipäevast ja vanemad 20 min + 2 min
MX 65 Alates 7. sünnipäevast kuni 12. aastakäik 12 min + 2 ringi
MX 85 Alates 10. sünnipäevast kuni 15. aastakäik 12 min + 2 ringi
MX KQK (A, B, C) Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 18 min + 2 ringi
MX Hobi (X, Y, E) Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 18 min + 2 ringi
MX 40+ Alates 40. sünnipäevast ja vanemad 18 min + 2 ringi
MX 50+ Alates 50. sünnipäevast ja vanemad 18 min + 2 ringi
MX 50 cc Alates 5 .sünnipäevast – 8. aastakäik 8 min + 2 ringi
Quad Lapsed Alates 4. sünnipäevast – 9. aastakäik 8 min + 2 ringi
MX 50 cc MINI Alates 4. sünnipäevast – 7. aastakäik 8 min + 2 ringi
PW 50 Alates 4. sünnipäevast – 7. aastakäik 8 min + 2 ringi

2.1 Klassi KV A on oodatud sõitma sõitjad, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Profi tasemega klass, kus sõidab Eesti paremik. Ära alahinda oma sõiduoskusi, vaid vali oma kiirusele ja oskustele sobiv klass.
2.2 Klassi KV B on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Siia on oodatud sõitma need, kes ringiaegade poolest A-klassi sõitjatest pisut maha jäävad. Sobilik hobisõitjatele, kes pole viimastel aastatel Eesti meistrivõistluste klassis tipus olnud ja kiirematele amatööridele.
2.3 Klassi KV C on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Sobilik klass algajatele, kel pole veel suuri kogemusi ja rahumeelsetele hobisõitjatele, kes ei armasta suuri kiirusi.
2.4 Klassi KV Retro on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Siia klassi sobivad sõitma õhkjahutusega külgkorvid nii ida kui lääne päritolu mootoritega, mis on valmistatud aastani 1999, raam vaba.
2.5 Klassi KV 55+ on oodatud sõitma need, kes on saanud 55. aastaseks.
2.6 Klassi KV Naised on oodatud sõitma naisterahvad, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad, juhtima peab naine, korvisolija vaba.
2.7 Klassi Quad Lapsed võib tulla sõitma alates 4.sünnipäevast kuni 9.aastakäik.
2.8 Klassi Quad A võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Profi tasemega klass, kus sõidab Eesti paremik. Aluseks on ringiajad. Ära alahinda oma sõiduoskusi, vaid vali oma kiirusele ja oskustele sobiv klass.
2.9 Klassi Quad B võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Sobilik hobisõitjatele ja amatööridele, kel pole veel sportlikke saavutusi või kes pole veel motokrossi võistlustel osalenud.
2.10 Klassi Quad 40+ on sõitma oodatud need, kel 40. sünnipäev selja taha jäänud, kuid vanus ei kohusta selles klassis osalema, vaid vastavalt oma võimetele ja kiirusele võib osaleda ka.
2.11 Klassi MX 65 võib sõitma tulla alates 7. sünnipäeva möödudes kuni 12. aastakäik.
2.12 Klassi MX 85 võib sõitma tulla alates 10. sünnipäeva möödudes kuni 15. aastakäik
2.13 Klassi MX KQK võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad, kes on võistelnud EHKK MX A, B ja C tasemel ning samuti EMF võistlustel samadel tasemetel.
2.14 Klassi MX Hobi (X, Y, E) võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad, kes on võistelnud EHKK või EMF võistlustel samadel tasemetel. Sobilik klass hobisõitjatele, amatööridele kui ka uustulnukatele, kes pole varem võistlustel osalenud.
2.15 Klassi MX 40+ on sõitma oodatud need, kel 40. sünnipäev selja taha jäänud, kuid vanus ei kohusta selles klassis osalema, vaid vastavalt oma võimetele ja kiirusele võib osaleda ka MX KQK klassis. Sobilik klass samuti vastavas vanuses nii hobisõitjale, amatöörile kui ka uustulnukale.
2.16 Klassi MX 50+ on sõitma oodatud need, kel 50. sünnipäev selja taha jäänud, kuid vanus ei kohusta selles klassis osalema, vaid vastavalt oma võimetele ja kiirusele võib osaleda ka MX KQK klassis. Sobilik klass samuti vastavas vanuses nii hobisõitjale, amatöörile kui ka uustulnukale.
2.17 Võistleja ei saa osaleda kahes võistlusklassis korraga kui võidusõit toimub neile klassidele samaaegselt – näiteks KV Retro ja KV 55+ klasside sõidud toimuvad samaaegselt, kuid osaleda võib ainult ühes klassis.
2.18 Kohtunikele jääb õigus suunata sõitja talle sobivamasse klassi, kui tema tegelikud võimed ei vasta algselt valitud klassile. Aluseks sõitja nõrgemasse või tugevamasse gruppi määramisel on tema ringiajad, sõidu tulemus, hetkekiirus, võimekus ja potentsiaal.

3. Võistlusnumbrid

3.1 Igal võistlejal peab olema võistlusnumber. Numbrit valides veendu esmalt kontrollides motoföderatsiooni kodulehelt https://msport.ee/motokross/stardinumbrid/ kas valitud number ka vaba on.

3.2 Numbrilaua värvivalik on vaba, kuid veendu numbri välja paistvuses (ehk mustale põhjale tumesinine number on väga halb valik).

4. Punktiarvestus

4.1 Kõigis klassides jagatakse punkte järgnevalt: I koht 25 punkti, II koht 22 punkti, III koht 20 punkti, IV koht 18 punkti, V koht 16 punkti, VI koht 15 punkti jne…. 20 koht 1 punkti.
4.2 Tulemuse kirja saamiseks tuleb sõita vähemalt 1 täisring ajavõtuga.
4.3 Võidusõidu paremusjärjestus saadakse kahe sõidu punktide liitmise teel. Kui punktisumma on võrdne, võidab see, kes sai teisest sõidust rohkem punkte/kõrgema koha.
4.4 Hooaja kokkuvõttes võidab see, kel oli oma klassis enim punkte. Võrdse punktisumma puhul on esmalt määrav see, kellel on kogu sarjas olnud rohkem paremaid kohti. Kui ka siis on punktisumma võrdne, eelistame seda, kel oli viimases sõidus parem tulemus.

5. Osavõtutasu ja registreerimine

5.1 Kulutuste osaliseks kompenseerimiseks on kehtestatud osavõtutasu, mis eelregistreerudes on PW50, MX50 cc mini, MX50cc, Quad lapsed, MX 65cc, MX85cc 30 eurot ; MX KQK, MX Hobi, MX 40+, MX 50+, Quad A, Quad B, Quad 40+ 40 eurot ja kõik KV klassid 50 eurot.

5.2 Eelregistreeruda saab läbi karikasarja kodulehe oleva ankeedi võistlustele eelneva neljapäeva kella 16.00ni.

5.3 Eelregistreerumist mitte kasutanutele lisandub koha peal registreerides osavõtutasule 20 eurot.

5.4 Transponder TULEB TAGASTADA tunni jooksul pärast sõite.
Võistlejad kohustuvad kandma võistlussõidukil ajavõtutransponderit kogu võistluspäeva kõikide sõitude vältel. Ajamõõdu transponder on garanteeritud ja broneeritud ainult eelregistreerunud võistlejatele. Transponderi kahjustamise, kaotamise või mitte õigeaegse tagastamise korral kohustub võistleja hüvitama transponderi 450.- € maksumuse. Transponderid tuleb tagastada 60 minuti jooksul pärast võistleja viimase sõidu lõppu sekretariaati. Lubatud on kasutada võistleja enda transponderit, mis peab olema Mylaps TranX 260 või X2 Car/Bike markeeringuga töökorras ja laetud. Transponder on kohustuslik paigaldada püsti, vertikaal asendis, must plastikust põhi all pool. Transponder koos kinnitiga tuleb paigaldada parema esiamortisaatori ülaosale võimalusega pöörata alus peale transponderi paigaldamist esinumbri taha, ei tohi takistada juhtraua pööramist. Kinniteid on võimalik osta kohapeal sekretariaadis (Kinniti hind 10.-).