Võistlustingimused

#26 Racing Team esitleb:

KÜLGKORVIDE & QUADIDE KARIKASARI 2020 VÕISTLUSTINGIMUSED

  1. Üldine

    1.1 Külgkorvide & Quadide Karikasari on ellu kutsutud #26 Racing Team poolt ning toimub erinevatel Eestimaa krossiradadel

    1.2 Sarja eesmärgiks on hoida elusana ja arendada edasi ennekõike külgkorvide ja quadide motokrossi, kuid pöörame tähelepanu ka sooloklassidele;  selgitada välja erinevate klasside meistrid

    1.3 Võistluste korraldajad, kohtunikud ja võistlejad juhinduvad käesolevast dokumendist ja konkreetse võistluse juhendist, kuid dokumentides mainimata ette tulla võivad teemad lahendab žürii (peakohtunik, võistluste direktor, võistluste korraldaja) koha peal. Absurdsete teematõstatuste korral ei tule vaidlused kõne allagi.

2. Masinaklassid ja sõiduajad

Masinaklassid Vanus Sõiduaeg
KV A 16. aastakäik ja vanemad 18 min + 2 ringi
KV B 16. aastakäik ja vanemad 15 min + 2 ringi
KV C 16. aastakäik ja vanemad 12 min + 2 ringi
KV Retro 16. aastakäik ja vanemad 12 min + 2 ringi
KV 55+ Alates 55. sünnipäevast ja vanemad 12 min + 2 ringi
KV Naised 16. aastakäik ja vanemad 12 min + 2 ringi
Quad A Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
Quad B Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
MX 65 Alates 7. sünnipäevast kuni 12. aastakäiguni 12 min + 2 ringi
MX 85 Alates 10. sünnipäevast kuni 15. aastakäiguni 12 min + 2 ringi
MX Hobi Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
MX Open Alates 14. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
MX 40+ Alates 40. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
MX 50+ Alates 50. sünnipäevast ja vanemad 15 min + 2 ringi
MX 50 Alates 5 .sünnipäevast – 9. sünnipäevani8 min + 2 ringi
Quad LAPSED Alates 4. sünnipäevast – 9. sünnipäevani8 min + 2 ringi
Quad 100 Alates 7. sünnipäevast – 12. sünnipäevani12 min + 2 ringi
PW 50

2.1 Klassi KV A on oodatud sõitma sõitjad, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Profi tasemega klass, kus sõidab Eesti paremik. Ära alahinda oma sõiduoskusi, vaid vali oma kiirusele ja oskustele sobiv klass.

2.2 Klassi KV B on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Siia on oodatud sõitma need, kes ringiaegade poolest A-klassi sõitjatest pisut maha jäävad. Sobilik hobisõitjatele, kes pole viimastel aastatel Eesti meistrivõistluste klassis tipus olnud ja kiirematele amatööridele.

2.3 Klassi KV C on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Sobilik klass algajatele, kel pole veel suuri kogemusi ja rahumeelsetele hobisõitjatele, kes ei armasta suuri kiirusi.

2.4 Klassi KV Retro on oodatud sõitma need, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad. Siia klassi sobivad sõitma õhkjahutusega külgkorvid nii ida kui lääne päritolu mootoritega, mis on valmistatud aastani 1999, raam vaba.

2.5 Klassi KV 55+ on oodatud sõitma need, kes on saanud 55. aastaseks.

2.6 Klassi KV Naised on oodatud sõitma naisterahvad, kes saavad käesoleval aastal 16 aastaseks ja vanemad, juhtima peab naine, korvisolija vaba.

2.7 Klassi Quad A võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Profi tasemega klass, kus sõidab Eesti paremik. Aluseks on ringiajad. Ära alahinda oma sõiduoskusi, vaid vali oma kiirusele ja oskustele sobiv klass.

2.8 Klassi Quad B võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Sobilik hobisõitjatele ja amatööridele, kel pole veel sportlikke saavutusi motokrossis.

2.9 Klassi MX 65 võib sõitma tulla alates 7. sünnipäeva möödudes kuni 12. aastakäiguni, kuid sünniaastani 2008. Kui olid 1. jaanuaril 2019 juba 11 aastane, peaksid vaatama klassi MX 85 poole.

2.10 Klassi MX 85 võib sõitma tulla alates 10. sünnipäeva möödudes kuni 15. aastakäiguni, kuid sünniaastani 2005. Kui olid 1. jaanuaril 2019 juba 14 aastane, peaksid edasi liikuma MX Open või MX Hobi klassi.

2.11 Klassi MX Hobi võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Kes on viimase kolme aasta jooksul osalenud EHKK MX A klassis, TOP200 A-klassis või Eesti meistrivõistlustel, peaksid valima klassiks MX Open. Oodatud C, D ja E klassi sõitjad.

2.12 Klassi MX Open võib sõitma tulla alates 14. sünnipäeva möödudes ja vanemad. Profi tasemega klass, kus sõidab Eesti paremik, kuid sobilik ka kiirematele hobisõitjatele ja B-klassi meestele. Ära alahinda oma sõiduoskusi, vaid vali oma kiirusele ja oskustele sobiv klass.

2.13 Klassi MX 40+ on sõitma oodatud need, kel 40. sünnipäev selja taha jäänud, kuid vanus ei kohusta selles klassis osalema, vaid vastavalt oma võimetele ja kiirusele võib osaleda ka MX Open või MX Hobi klassis. Sobilik klass vastavas vanuses nii hobisõitjale, amatöörile kui ka uustulnukale.  

2.14 Klassi MX 50+ on sõitma oodatud need, kel 50. sünnipäev selja taha jäänud, kuid vanus ei kohusta selles klassis osalema, vaid vastavalt oma võimetele ja kiirusele võib osaleda ka MX Open või MX Hobi klassis. Sobilik klass vastavas vanuses nii hobisõitjale, amatöörile kui ka uustulnukale.       

2.15 Võistleja ei saa osaleda kahes võistlusklassis korraga kui võidusõit toimub neile klassidele samaaegselt – näiteks KV Retro ja KV 55+ klasside sõidud toimuvad samaaegselt, kuid osaleda võib ainult ühes klassis.

2.16 Kohtunikele jääb õigus suunata sõitja talle sobivamasse klassi, kui tema tegelikud võimed ei vasta algselt valitud klassile. Aluseks sõitja nõrgemasse või tugevamasse gruppi määramisel on tema ringiajad, sõidu tulemus, hetkekiirus, võimekus ja potentsiaal.

3. Võistlusnumbrid

3.1 Igal võistlejal peab olema võistlusnumber. Numbrit valides veendu esmalt kontrollides motoföderatsiooni kodulehelt https://msport.ee/motokross/stardinumbrid/ kas valitud number ka vaba on.

3.2 Numbrilaua värvivalik on vaba, kuid veendu numbri välja paistvuses (ehk mustale põhjale tumesinine number on väga halb valik).

4. Punktiarvestus

4.1 Kõigis klassides jagatakse punkte järgnevalt: I koht 30 punkti, II koht 29 punkti, III koht 28 punkti, IV koht 27 punkti jne.

4.2 Tulemuse kirja saamiseks tuleb sõita vähemalt 1 täisring.

4.3 Võidusõidu paremusjärjestus saadakse kahe sõidu punktide liitmise teel. Kui punktisumma on võrdne, võidab see, kes sai teisest sõidust rohkem punkte.

4.4 Hooaja kokkuvõttes võidab see, kel oli oma klassis enim punkte. Võrdse punktisumma puhul on esmalt määrav see, kellel on kogu sarjas olnud rohkem paremaid kohti. Kui ka siis on punktisumma võrdne, eelistame seda, kel oli viimases sõidus parem tulemus.

5. Osavõtutasu ja registreerimine

5.1 Kulutuste osaliseks kompenseerimiseks on kehtestatud osavõtutasu, mis eelregistreerudes on Quad LAPSED, MX 50, MX 65 ja MX 85 klassidel 35 eurot, ülejäänud sooloklassid ja Quadid 40 eurot ja kõik KV klassid 50 eurot.

5.2 Eelregistreeruda saab läbi karikasarja kodulehe oleva ankeedi võistlustele eelneva kolmapäeva kella 23.59ni.

5.3 Eelregistreerumist mitte kasutanutele lisandub koha peal registreerides osavõtutasule 20 eurot.

5.4 Transponder TULEB TAGASTADA tunni jooksul pärast sõite.
Võistlejad kohustuvad kandma võistlussõidukil ajavõtutransponderit kogu võistluspäeva kõikide sõitude vältel. Ajamõõdu transponder on garanteeritud ja broneeritud ainult eelregistreerunud võistlejatele. Transponderi kahjustamise, kaotamise või mitte õigeaegse tagastamise korral kohustub võistleja hüvitama transponderi 450.- € maksumuse. Transponderid tuleb tagastada 60 minuti jooksul pärast võistleja viimase sõidu lõppu sekretariaati. Lubatud on kasutada võistleja enda transponderit, mis peab olema Mylaps TranX 260 või X2 Car/Bike markeeringuga töökorras ja laetud. Transponder on kohustuslik paigaldada püsti, vertikaal asendis, must plastikust põhi all pool. Transponder koos kinnitiga tuleb paigaldada parema esiamortisaatori ülaosale võimalusega pöörata alus peale transponderi paigaldamist esinumbri taha, ei tohi takistada juhtraua pööramist. Kinniteid on võimalik osta kohapeal sekretariaadis (Kinniti hind 10.-).

6. Tehnilised tingimused

6.1 Kõik sarjas osalevad võistlusmasinad peavad vastama Eesti motoföderatsiooni poolt ette antud tehnilistele tingimustele. Tingimused leiab siit https://msport.ee/wp-content/uploads/2019/01/Motokrossi_voistlustingimused_2019_09.01.2019-3.pdf

6.2 KV Retro klassi sobivad sõitma õhkjahutusega külgkorvid nii ida kui lääne päritolu mootoritega, mis on valmistatud aastani 1999, raam vaba.

7. Lipud ja märguanded

7.1 Kohtunikud võivad raja igas punktis näidata lippudega võistlejatele märguandeid, millele võistlejad peavad alluma.

7.2 Lippude tähendused: Punane lipp – kõigil võistlejatel peatuda; Must lipp koos võistleja numbriga – näidatud võistleja peab lõpetama sõidu ja lahkuma rajalt mehaanikute ala või boksitee kaudu; Roheline lipp – rada on vaba; Kollane liikumatu lipp – oht rajal, vähendada kiirust; Kollane lipp liigub üles – alla – tõsine oht, olla valmis peatuma, ohutsoonis eesliikujast möödasõit keelatud ja hüppamine keelatud; Valge liikumatu lipp punase diagonaalristiga – meditsiinitöötajad on rajal, jätka sõitu äärmise ettavaatlikkusega. Võistlejad peavad veerema kõik hüpped (rattad maas) ja möödasõidud on keelatud, kuni õnnetuspaigast möödumiseni; Sinine liikuv lipp – Sinust möödub kiirem võistleja ringiga, teda ei tohi takistada; Must-valge ruudustikuga lipp – finiš.

7.3 Kui rajal on väljas korraga mitu erinevat lipumärguannet, siis: – Kollane liikuv lipp on otsustav ja tähtsam kui kollane seisev lipp; – Meditsiini lipp on otsustav ja tähtsam kui liikuv kollane lipp ja seisev kollane lipp

7.4 Tahvel numbriga 2 – kaks ringi finišini; Tahvel numbriga 1 – üks ring finišini; Tahvel numbriga 15 – 15 sekundit tahvlini 5”; Tahvel numbriga 5- stardiseadeldis avaneb 5 – 10 sekundi jooksul.

8. Üldised kohustused ja karistused

8.1 Kohtunike korralduste mittetäitmine, rajalt välja sõites ja rajale naastes võistlusdistantsi lõikamine, rajakohtunike lipumärguannete eiramine, boksialal kiirendamine, teiste võistlejate, kohtunike või korraldajatega väga jäme käitumine – need kõik on karistusväärsed käitumised ning karistus määratakse žürii poolt

8.2 Külgkorvide & Quadide karikasarja ei korraldata Eesti Motoföderatsiooni egiidi alt, seega võistlustel litsentsi ei nõuta. Küll aga on tungivalt soovitatav (kuid siiski vabatahtlik) omada korralikku elu- ja ravikindlustust.

8.3 Võistleja kinnitab võistlusel startimisega, et ta on tutvunud juhendiga ja teab, et sõit toimub täielikult tema omal vastutusel ega oma mitte mingisuguseid hilisemaid pretensioone korraldaja vastu kinnitades seda võistluspäeval sekretariaadis registreerudes ka oma allkirjaga.

9. Autasustamine

9.1 Iga klassi esikolmikut autasustatakse igal etapil auhindadega.

9.2 Sarja kokkuvõttes autasustatakse iga klassi esikolmikut, autasustamine toimub eraldi üritusena pärast hooaja lõppu

9.3 Korraldaja ja sponsorid võivad välja panna eriauhindu

Lisaküsimuste korral peakohtunik Sulev Murumaa 525 1289